Rašykite atsiliepimą

Dantų implantai

Dantų implantai, jų įsodinimas – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Jei implantai yra tvarkingai prižiūrimi, jie tarnauja visą gyvenimą. Kartu tai – ilgalaikė investicija į puikią išvaizdą bei galimybė valgyti tarsi su savais dantimis.

Tik su dantų implantais įmanoma atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko, nes kiti metodai, pavyzdžiui, dantų protezavimas, gali atkurti tik danties vainiką, t. y. matomą danties dalį virš dantenų. Be to, dantis implantuoti galima visais atvejais, net ir tada, kai nėra vieno, kelių šalia esančių ar net visų dantų. Apie 97 - 98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*.

*Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Iš ko susideda dantų implantai?

Dantų implantai gaminami iš titano. Šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu.

 

Dantu Harmonija implantas lt

Paveikslėlyje parodytas implantas šalia tikro danties.

 

Dantų implantai išrasti Pero Ingvaro Branemarko, kuris pirmuosius pasaulyje implantus 1965 m. įsriegė švedui Gostai Larrsonui. Jis su šia dantų implantacija gyveno daugiau kaip keturiasdešimt metų – visą savo likusį gyvenimą. To meto išrastos odontologijos naujovės esmė buvo atradimas, kad kaulas suauga su titanu. Šis procesas žinomas kaip oseointegracija. Šiuolaikiniai dantų implantai, žinoma, yra gerokai tobulesni nei prieš pusšimtį metų ir puikiai pakeičia prarastus dantis.

Implantavimo eiga

Paprastai dantų implantavimo eiga skirstoma į du etapus:

1. Chirurginis etapas. Atlikus diagnostiką, įvertinus kaulo anatomiją ir tankį, įsriegiamas implantas. Prieš implantavimą, jei reikia, to pačio vizito metu pašalinamas dantis – atliekama vienmomentinė implantacija.

2. Protezavimo etapas gali prasidėti po 2 – 3 mėnesių. Šio etapo metu nuimamas atspaudas ir ant implanto pritvirtinamas vainikėlis. Iki protezavimo, t.y. gijimo periodu, dažniausiai pritvirtinami laikinieji vainikėliai, vadinamieji laikinieji dantys, taigi gražia šypsena galima džiaugtis jau iškart po pirmojo vizito.

Pradžia. Visų pirma, pacientas atvyksta konsultacijai, jam atliekama diagnostika (panoraminė rentgeno nuotrauka, kompiuterinė tomografija), sudaromas  ir aptariamas individualus paciento gydymo planas. Atlikus diagnostiką, galima įvertinti paciento burnos, dantų būklę, kaulo anatomiją ir tankį. Jei implanto įsriegimui neužtenka kaulo, pasitelkus kompiuterinę tomografiją gydytojas gali pasiūlyti konkrečius sprendimus kiekvienai situacijai.  Pavyzdžiui, esant poreikiui, procedūrą, kurios metu pakeliama viršutinio žandikaulio sinuso membrana. Gijimo periodas trunka 4 – 8 mėnesius.

Vietoje visų trūkstamų dantų implantavimo atskirai siūloma rinktis All-on-4® gydimo metodiką, kai visų vieno žandikaulio dantų tiltas tvirtinamas ant 4 implantų. Skaitykite plačiau apie All-on-4®.

Plačiau apie implantavimo sąlygas, eigą ir burnos priežiūrą po procedūrų skaitykite šio puslapio apačioje esančioje sklityje „pacientai klausia“.

PRIEŠ implantavimą ir PO implantavimo

dantu implantavimas Dantu harmonija3

Implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko implantavimo darbai.

Dantų implantų privalumai

Dantų implantai yra geriausias būdas pakeisti trūkstamus dantis. Jie yra pranašesni už tiltus ar išimamus dantų protezus dėl daugybės priežasčių.

Dantys visam gyvenimui

 • Dantų implantai yra ilgaamžiškesnis sprendimas nei tiltai. Tinkamai prižiūrimi implantai tarnauja visą gyvenimą.

 Saugiau ir sveikiau

 • Priešingai nei tiltai, dantų implantai nežaloja šalia esančių dantų. Pavyzdžiui, statant tiltus dažnai reikia nušlifuoti šalia esančius dantis, kurie, be to, taip pat gauna papildomą krūvį, nes tampa atraminiais dantims. Dantų implantai neturi žalojančio poveikio greta esantiems dantims.
 • Dantų implantai gali sumažinti kaulo tirpimą.
 • Titanas, iš kurio gaminami implantai, labiausiai tinka žmogaus organizmui iš metalų: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu. Ant implanto (titano sraigtelio) pritvirtinama bemetalės keramikos karūnėlė – taip suformuotas danties pakaitalas puikiai tinka kramtymui bei padeda kurti nepriekaištingą burnos būklę.
 • Dantys atkurti ant implantų yra neišimami – tai yra fiksuota konstrukcija.

Funkcionalūs dantys

 • Dantų implantais atkuriamas 100 proc. kramtymo efektyvumas. O dantų plokštelė atkuria tik maždaug apie 30-40 procentų kramtymo efektyvumo.
 • Kai sudedami dantų protezai, visas kramtymo krūvis tenka nušlifuotiems greta esantiems dantims, o tai sąlygoja trumpesnį jų tarnavimą. Įsodinus implantus, ir nuosavi, ir dirbtiniai dantys vienodai pasiskirsto kramtymo krūvį.

Estetiškas sprendimas

 • Dantų implantais atkurtus dantis nuo natūralių dažniausiai atskiria tik specialistai.
 • Klinikoje „Dantų harmonija“ nuolatinius dantis gaminame iš cirkonio. Ši medžiaga šiuolaikinėje odontologijoje yra itin vertinama dėl tvirtumo ir estetikos. Cirkonis yra pralaidus šviesai, todėl turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo. Net ir neoninėje šviesoje tokie dirbtiniai dantys šviečia tarsi tikri, tad atskirti tikrai nėra lengva.
 • Išimamos plokštelės ar lanko atramos protezai dažnai yra nestabilūs, sukelia diskomfortą kalbant, valgant. Priešingai yra su All-on-4® gydymo metodikos rezultatais. Ji naudojama atkurti visiems dantims, padeda išvengti diskomforto, suteikia galimybę valgyti, kalbėti bei šypsotis, tarsi turėtumėte sveikus savus dantis.

Dantų implantų kaina

Dantys atkurti ant implantų yra brangesni nei dantų plokštelės ar tiltai, tačiau tai yra ilgaamžiškesnė investicija. Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamiems dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija, ją suteikia implantų gamintojai.

Apie gydymo metodiką All-on-4® 

All-on-4® gydymo metodika – tai Švedijos kompanijos „Nobel Biocare®“ sukurta gydymo metodika, leidžianti visą dantų tiltą pritvirtinti prie keturių dantų implantų.

All-on-4® gydymo metodikos privalumai:

Pigiau. Nes naudojami tik 4 dantų implantai, ant kurių atkuriami viso žandikaulio dantys.

Greičiau. Dantys atkuriami per vieną dieną.

Daugiau komforto. Tai yra neišimama konstrukcija.

Apie „Nobel Biocare®“

Nobel Biocare Holding AG – dantų implantavimo pradininkė, pasaulio implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lyderė. Jos pagamintais implantais šiandien džiaugiasi ir juos sėkmingai nešioja daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Centrinė kompanijos būstinė įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje.  Nobel Biocare®  priklauso 35 proc. pasaulyje parduodamų dantų implantų rinkos. Kompanija turi šešis gamybos centrus Švedijoje, Japonijoje, Kanadoje ir JAV bei 35 pardavimų padalinius visame pasaulyje. Bendrovė turi daugiau nei 2500 darbuotojų visame pasaulyje. (Nobel Biocare Lietuvoje tinklalapio duomenys).

Pacientai klausia

Kokia yra dantų implantavimo sėkmės tikimybė?

Jei implantų įsodinimo procedūrą atlieka kvalifikuotas, puikiai savo darbą išmanantis specialistas, o naudojami implantai yra kokybiški, nesėkmių rizika – minimali. Apie 97 - 98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*.

*Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Ar implantacija yra skausminga?

Implantavimo procedūros metu naudojami nuskausminamieji, o dalis žmonių renkasi sedaciją. „Žmonėms vis dar atrodo neįtikėtina, kad implantų įsodinimas yra neskausmingas, – sako gydytojas Marius Bučinskas. – Pirmą kartą visi būna labai nedrąsūs, įsitempę, baiminasi. O po operacijos nustemba, kad nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi. Antrą kartą pacientai jau elgiasi visai kitaip – drąsiai, su šypsena žengia į kabinetą, nes žino, kad neskaudės“. Pasak gydytojo, po operacijos skausmas taip pat aplanko ne visus.

Kiek laiko užtruks gydymas implantais?

Individualią gydymo trukmę gydytojas gali nustatyti po apžiūros sudaręs išsamų gydymo planą. Priklausomai nuo paciento dantų ir kaulo būklės, gali būti reikalingos papildomos procedūros. Pats implanto įsodinimas dažniausiai užtrunka apie 30 minučių. Nuolatiniai protezai sudedami po 3-5 mėnesių.

Ar implantai nesiskirs nuo likusių dantų?

Ne. Vainikėlio spalva parenkama naudojant skaitmeninį spalvos nustatymo būdą, kuris leidžia labai tiksliai atkurti Jūsų nuosavų dantų spalvinę gamą, todėl dirbtinis dantis nesiskirs nuo likusių Jūsų dantų.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

 • Procedūros dieną būtina vengti karšto maisto ir gėrimų. Valgyti galima tik šiltą maistą;

 • Procedūros dieną negalima skalauti burnos ertmės dantų skalavimo skysčiu;

 • Procedūros dieną rekomenduojama nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų;

 • Antrą parą po procedūros rekomenduojama pradėti skalauti burną distiliuotu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu: 2 kartus per dieną (ypač po valgio), 5–7 d.;

 • Operacijos dieną vengti sunkaus fizinio,  protinio darbo;

 • Vieną savaitę po chirurginių procedūrų apnašas nuo žaizdos reikia valyti specialiu šepetėliu;

 • Iškilus bet kokiems klausimams, skambinti į kliniką tel. +370 610 11 222.

Iš ko gaminami implantai?

Dantų implantai gaminamas iš titano, o ant implantų pritvirtinama bemetalės keramikos karūnėlės iš cirkonio. Laikinas protezas, kurį pacientas nešioja tol, kol susiformuos dantenos, gaminamas klinikoje vizito metu – tad žmogus dažniausiai jau tą pačią dieną po procedūros išeina su dantimis ir gali šypsotis, valgyti.

Jei netekau vieno danties, ar būtina jį pakeisti implantu?

Netekus danties palikti burną be jokio protezo arba implanto nerekomenduojama. Palikus tarpą (defektą), gretimi dantys netenka savo atramos, ir iš lėto ima keisti savo padėtį. Dėl nevienodai pasiskirstančio krūvio, galimos padėties deformacijos. Stabiliausias ir ilgalaikis sprendimas siekiant grąžinti kramtymo funkciją yra dantų atkurimas implantais, kurie savo išvaizda nesiskirs nuo tikrų dantų.

Kas yra momentinis ir belopis implantų įsodinimas?

 • Momentinis implantų įsodinimas – tai geriausias būdas greitai atkurti beviltiškai sugedusius dantis. Šios procedūros metu nebepagydomas dantis pašalinamas, o į jo vietą iškart įsriegiamas implantas, ant kurio tvirtinamas laikinas dantis. Po momentinio implanto įsodinimo burnoje nelieka danties traukimo metu atsirandančios ilgai gyjančios žaizdos – ją užpildo implantas ir laikinas dantis. Taigi ne tik nedaromas pjūvis, bet ir neatidengiamas kaulas, maksimaliai išsaugomas žandikaulis ir dantenos. Žaizda greitai gyja, nei dienos netenka būti be danties. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu vainikėliu. Kadangi toks gydymas yra greitas ir neskausmingas, vieno vizito metu galima gydyti iš karto kelis dantis.

 • Belopis implantų įsodinimas – tai metodika, kuri pasižymi minimalia invazija. Prieš įsodinant implantą, dantenose atveriama labai nedidelė ertmė, atitinkanti implanto skersmenį. Po procedūros pacientas nepatiria nemalonių pojūčių – uždegimo, tinimo ir pan., nereikia ilgą laiką gerti skausmą malšinančių vaistų ar antibiotikų. Procedūra trunka maždaug 30 minučių. Ant jo uždedamas laikinas danties vainikėlis. Po šios procedūros jau turėsite gražų ir funkcionalų dantį, galėsite valgyti, gerti, šypsotis. Po kelių mėnesių laikinas danties vainikėlis bus pakeistas nuolatiniu protezu – dantų karūnėle su keramikos apdaila.

Jei netekau daugelio (visų) dantų, ar pavyks juos atkurti implantais?

Taip. Tokiu atveju, dažniausiai taikoma pažangi All-on-4® gydymo metodika, kai į žandikaulį įsriegiami keturi titano implantai, kurie veikia kaip atraminiai taškai, o ant jų prisukami dirbtiniai dantys.

Implantacijos kainos

„Nobel Biocare®“ implantas800 €
All-on-4® (4 implantai, laikini dantys 12 vnt.)4500 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos.

Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
7.00 - 22.00 val.

Šeštadieniais
9.00 - 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Mūsų partneriai
 • vidiniai breketai
 • Nobel biocare