lt

Neabejotina, kad tiesūs dantys ir graži šypsena yra svarbi žmogaus išvaizdos dalis. Kad ir kaip būtų dantų tiesinimas nėra vien tik estetinė procedūra. Netaisyklingas sąkandis ir kreivi dantis gali turėti ilgalaikių pasekmių ir lemti gerokai didesnes sveikatos problemas. Dantų tiesinimas kaip ir daugelis kitų procedūrų yra vis dar apipintas įvairiais mitais.

Klinikos „Dantų harmonija“ ortodontai (kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį gydantys gydytojai) atsako į 4 pacientų dažniausiai užduodamus klausimus.

  1. Ar man tikrai būtina tiesinti dantis?

Estetinė dantų išvaizda dažnu atveju tikrai nėra didžiausia netiesių dantų problema. Turint kreivus dantis juos gerokai sunkiau prižiūrėti, todėl atsiranda ėduonis, kaupiasi apnašos, atsiranda dantų uždegimai. Be to, tokiu būdu dantys greičiau dėvisi, gali grėsti vieno ar kelių dantų netekimas. Dėl netaisyklingo sąkandžio maistas nėra tinkamai sukramtomas, todėl ilgainiui gali atsirasti virškinimo problemų. Kai kuriems pacientams sunku taisyklingai kalbėti, jie labai kompleksuoja dėl estetinės išvaizdos, todėl vengia bendrauti su aplinkiniais.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja išgirsti specialistų nuomonę ir pradėti tiesinti dantis kiek įmanoma anksčiau. Tokiu būdu išvegsite didesnių sveikatos problemų ir išlaidų jų gydymui.

  1. Koks dantų tiesinimo būdas yra efektyviausias?

Vadinamieji ortodontiniai aparatai, padedantys tiesinti nelygius dantis ir netaisyklingą sąkandį, anot specialistų, yra nuimami (kapos, dantų plokštelės) ir nenuimami (breketai). Breketai laikomi vienu efektyviausių būdų dantims tiesinti. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę dantis tiesingi ir vidiniais breketais, kurie yra visiškai nepastebimi.

  1. Ar dantų tiesinimui taikomi amžiaus apribojimai?

Dantų tiesinimas amžiaus apribojimų neturi. Tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus pacientams taikomas ortodontinis gydymas.

Vaikus pas ortodontą specialistai rekomenduoja atvesti tuomet, kai jiems sukanka 8-9 metai. Profesionalai, įvertinę situaciją, nurodo, ar reikalingas gydymas, ar tolimesnis stebėjimas.

  1. Kokių rūšių būna breketų?

Breketai paprastai skirstomi į vidinius breketus ir išorinius breketus.

Vidiniai breketai tvirtinami prie vidinio dantų paviršiaus, todėl yra visiškai nepastebimi. Tokie breketai gaminami pagal kiekvieno paciento dantų antspaudą, yra ploni ir puikiai priglunda prie vidinės dantų pusės.

Išoriniai breketai, anot specialistų, paprastai skirstomi į naujosios „kartos“ arba beligatūrius ir senosios „kartos“ arba tradicinius. Visi šie breketai gali būti metaliniai arba keraminiai.

Šiuolaikiniai metaliniai breketai gerokai pasikeitė nuo jų pradininkų. Breketai gaminami iš skirtingų metalų lydinių, kurie gerina dantų tiesinimą ir užtikrina breketų spalvos tolygumą.Metaliniai breketai negadina danties emalio, sukelia ėduonies.

Keraminiai breketai estetiškiau atrodo, nes jų spalva yra labai panaši į natūralaus danties. Tokius breketus dažniausiai renkasi dėl estetinio breketų vaizdo dantų tiesinimo vengiantys pacientai.

Dantų tiesinimas beligatūriais breketais trunka trumpiau, pacientams lankytis klinikoje reikia rečiau. Be to, tiesinant dantis šiuo būdu dažniausiai pavyksta išvengti dantų šalinimo.